Muljed MEP 2010 Istanbulist

Istanbul.32Üks osaleja Andry Padar jagab oma muljeid.

2010 aastal osalesin Eesti MEPil. Tükk aega kahtlesin, kas minna või mitte. Läksin. Peale riiklikku MEPi pakuti mulle võimalust minna rahvusvahelisele Istanbuli. Alustuseks pean ütlema, et üldse viibida rahvusvahelisel MEPil on väga, väga suur au.

Esimesel päeval Istanbuli jõudes vaatas seal mulle vastu hingemattev vaade helesinisest merest ja pilvitust taevast. Peab tõdema, et looduslik ilu oli seal nii mitmelgi päeval veel esindatud. Türgi rahvusvaheline sessioon oli väga suurejooneliselt korraldatud.

Komisjoni töö toimus meil MEF rahvusvahelises koolis, mis on erakool. Komisjon oli meil väga ühtne ja leidsime kiiresti ühise keele. Meie resolutsioon valmis alguses aeglasemalt, kuid kui kõik olid õppinud üksteist tundma, siis valmis meie resolutsioon tunduvamalt efektiivsemalt.

Täiskogu toimus Istanbuli ülikoolis. Üldiselt olid need 2 täiskogu päeva põnevad ja täis huvitavaid debatte. Õhkkond oli väga sõbralik ja meeldiv, kõik osalised tundusid väga mõnusad ja huvitavad inimesed.

Host family oli mul väga tore, saksa pere, kes oli üsna hiljuti Istanbuli kolinud. Mul oli ka toakaaslane, kes oli Soomest pärit. Pean siin kohal ütlema, et elamine oli neil vägagi luksuslik ja isegi internett oli olemas. Ilmselt ainus negatiivne asi oli pidev bussis viibimine, mis tulenes suurtest vahemaadest, kuid õnneks sai selle aja kuidagi lõbusalt ära sisustaud.

Mainimata ei saa jätta ühte intsidenti, mis minuga seal juhtus. Nimelt tuli ühel päeval minu juurde Belgia õpetaja ja küsis, kas ma ei tahaks temaga lipsu ära vahetada. Kui ma olin juba mõnda aega teda üsna kahtlase näoga vaadanud, ütles ta mulle, et ta ei tee nalja, kui vaja võib ta selle ära ka osta. Asja iva peitus selles, et minu lips on tema riigi värvides. Lõpuks ütlesin talle, et saadan talle ühe Eestist kuna mul läks endal oma lipsu veel vaja, sest see oli mu koolilips.

Kokkuvõtteks pean ütlema, et terve sessioon oli vägagi meeldejääv ja rohkelt emotsioone pakkuv. Ma sain sealt kogemuse terveks eluks ja kindlasti arenes mu inglise keele oskus selle nädalaga.
Ma soovitan teil olla aktiivsed , sest see avab teile uksi ja võite leida mitmeid uusi sõpru.

kating