35. rahvusvaheline MEP Makedoonias

skopje-mepSelle aastane sügisene MEP toimus kirevates värvides ja maagilises Makedoonias. Ootused olid minnes väga kõrged, kuna MEP on olnud alati üks väga hea ja tore koht. Kõik see algas ühel pühapäeva hommikul, kui kogunesime oma nelja liikmelise Eesti delegatsiooniga lennujaama ja hakkasime teele. Meid ootas ees pikk lennureis kuna pidime ümberistumisega viibima 8 tundi Prahas, kuid kasutasime aega targasti ja käisime ka Praha vanalinna külastamas. Jõudes Skopjesse olime väga õnnelikud ja rahul.

Esimene päev algas avatseremooniaga, kus Eesti delegatsioon pidas kergelt humoorika kõne, mis sai pärast paljude lemmikuks. Jällegi üks asi mille üle võime uhked olla peale Skype-i! Jätkus väga mõnus komisjoni tutvumine, kus oli kohe näha, et seekordsed inimesed on väga erilised ja huvitavad.

Järgnevad päevad jätkusid töö tähe all, kus valmistamise oma resolutsioonid, mis kõik möödus mõnusalt sügiseses linnas. Temperatuurid olid päeval soojad ning seega üleliigsed riided vajalikud väga ei olnud ja hea oli niisama väljas olla. Rasked tööpäevad läbi, suundusime me ühel neljapäeva hommikul ilusasse ja austusväärsesse linna Ohridi, kus veetsime ühe väga mõnusa päeva, mis oli täis päikest ja vaatamisväärsusi.

Kõik hakkas kuidagi väga kiiresti otsa saama, aga nagu vanasõna ütleb: "Aeg lendab kui sul on lõbus". Viimased rasked päevad veetsime me täiskogu ees ja eestlastest sain mina võimaluse pidada oma komisjoni lõpukõne, mille üle olen äärmiselt uhke. Üldkogu lõpuks teadsime kõik, et peame varsti lahkuma ja kõik olid selle üle kurvad, sest olime justkui üks suur pere. Kõigil tuli hetk lahkuda, ka meil, kuid me kõik võtsime kaasa midagi ilusat ja unustamatut.

See oli üks paremaid veedetuid nädalaid mu elus, sest ma ei saanud endale juhuslikke tuttavaid, vaid sõpru keda mäletada ja kellele kindlasti külla minna. Need on kogemused, mis muudavad sind inimesena. Ma olen ääretult tänulik Euroopa Majale, kes on olnud nii vastutulelik ja abivalmis sellel MEPi rajal.

Andry Padar

kating